Sırtı Açık Elbise için Hangi İç Çamaşırı Tercih Edilmeli ?

Sırtı Açık Elbise için Hangi İç Çamaşırı Tercih Edilmeli ?

Write By: Lifoni Published In: Created Date: 2015-09-19 Hits: 646 Comment: 0

Sırt dekoltesi olan elbiselerde, geçmiş zamanlarda ciddi anlamda bir çamaşır seçimi sorunu vardı. Günümüzde ise; sırtsız sütyenler, sırtı şeffaf sütyen modelleri ve sırt dekolteli sütyen modelleri sayesinde bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkmıştır.

Sırt dekolteli elbiselerin de, kendi aralarında farklı modelleri vardır. Sırtın tamamını açıkta bırakan, pencereler şeklinde yer verilen dekolteler gibi çeşitli modeller bulunur. Son zamanlarda moda olan sırt dekolte sütyeni aynı zamanda ön dekolteler için de kullanabilirsiniz. Askıları olmadığından straplez kıyafetlerle, ince askılı kıyafetlerle de tercih edebilirsiniz.

Hangi Kıyafetle Hangi Sütyen Kullanılmalı?

Straplez Elbiseler: Straplez elbiselerde, sadece sırtın üst kısmında dekolte bulunur. Eğer elbisenin alt kısmında da küçük pencereler ya da şeritler şeklinde dekolteler bulunuyorsa; sırtsız dekolte sütyenlerden faydalanabilirsiniz. Sadece straplez kesimse, straplez sütyenler kullanabilirsiniz. Bu tür elbise seçimlerinde askısı çıkabilen klasik sütyenler yerine straplez sütyen olarak satışta olan sütyenleri tercih etmelisiniz. Bu sütyenlerde, sırt kısmında şeffaf bir bant bulunur ve sütyenin kaymasını önler. Sütyen dışında büstiyer gibi bir alternatifiniz de bulunuyor.

Sırtı Tamamen Açık Abiye Elbiseler: Elbisenizin sırt kısmı boydan boya açıksa; kullanabileceğiniz tek sütyen modeli sırtsız olanlardır. Yan taraftan yapışkan, şeffaf bantlarla vücuda tutunan sırtsız sütyen modellerin, sütyen kapı silikon ya da kumaş olanları bulunuyor. Ayrıca destekli ve desteksiz seçenekleri de mevcuttur.

Boynu Kapalı Sırtı Açık Elbiseler: Elbisenizin eğer boyun kısmı hem önden hem arkadan kapalıysa; boyundan bağlamalı sütyenler tercih edebilirsiniz. Ancak sırt kısmının tamamının açık olması durumunda boyundan bağlamalı modeller de uygun olmayacak.

Straplez Gelinlikler: Straplez gelinliklerde, straplez sütyenleri kullanabileceğiniz gibi, sırtsız, yapışkan bantlarla tutunan sütyenleri de tercih edebilirsiniz. Bununla beraber eğer genel bir toparlayıcılık istiyorsanız; büstiyerlerin sade olanlarını kullanabilirsiniz. Sade olanların tercih edilmesinin nedeni büstiyerin süslemelerinin gelinlik üzerinden görülme ihtimalinin olmasındadır.

Sırtı ve Yanları Açık Olan Elbiseler: Elbisenizin sırtıyla beraber yan kısımları da hafif dekolteli bir modelde, yapışkan bantlar görünmesin diye düşünüyorsanız; sırtsız sütyenleri kullanabilirsiniz ama yanları da çok açıksa sadece göğüsleri kapatan, silikon sütyen modellerini tercih etmelisiniz.

Yarım Sırt Dekoltesi Olan Elbiseler: Dekolteniz, sırtınızın üst ya da alt kısmında yarım şekildeyse; sırtı şeffaf bantla desteklenmiş olan sütyen modellerini kullanabilirsiniz. Dekoltenin durumuna göre bandı hareket ettirebilirsiniz.

Dekolte Sütyen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sırt dekoltesi için sütyen kullanacaksanız; en önemlisi sütyenin hangi türünü kullanacağınızı doğru belirlemek olmalı. Elbisenin dekolte biçimiyle, sütyenlerin modellerini karşılaştırabilirsiniz.
Dekolte sütyen kullanacaksanız ve dekolteli bir elbise giyecekseniz; cildinizde yazdan kalan güneş lekelerinin olmaması gerekiyor. Eğer lekeleriniz varsa elbiselere bulaşmayan vücut fondötenleriyle kapatabilirsiniz.
Cildinizde dekolte sütyen kullanmanızı engelleyecek bikini ve mayo izleriniz varsa; bronzlaştırıcı kremlerle ton dengesini ayarlayabilirsiniz. Aksi halde dekoltenin tam ortasında cildin beyaz kalan kısmının görünmesi çok kötü bir görünüme neden olacak.
Eğer göğüsleriniz büyükse ve bundan rahatsızsanız dekolte sütyenlerin desteksiz olanlarını tercih edebilirsiniz ama yine de göğüslerin dik durması isteniyorsa destekli dekolte sütyenler de kullanılabilir.
Sırtı Açık Elbise için Hangi İç Çamaşırı Tercih Edilmeli?Orkide Sırt Dekolteli Sütyen 3200

Arkasındaki çapraz detayı değerlendirebileceğiniz bir elbise tercih ederseniz; çok uygun ve kullanımı rahat bir sütyendir. Şansınız varsa ilk seçenek olarak değerlendirebilirsiniz ama elbise daha açıksa farklı modeller kullanmanız gerekir. Desteksiz dekolte sütyenlerden olan bu ürünün ekru, siyah ve beyaz renklerini bulabilirsiniz.

 Sırtı Açık Elbise için Hangi İç Çamaşırı Tercih Edilmeli?Yeni İnci Silikon Sütyen 8002
Sadece ten rengi olan ve 85 bedene kadar üretilen Yeni İnci dekolte sütyenin, tamamı silikondur. Yan tarafta bulunan yapışkan bantlar sayesinde ve sütyenin tamamının silikon olmasıyla vücuda tutunur. Sırt ve göğüs dekolteleri için uygundur.