Doğru sütyen nasıl seçilir ve doğru sütyen kullanımı

Doğru sütyen nasıl seçilir ve doğru sütyen kullanımı

Write By: Lifoni Published In: Created Date: 2015-09-15 Hits: 875 Comment: 0

DOĞRU SÜTYENİ KULLANMAK!

Günümüzde iç giyim dükkanları ikiye ayrılmaktadır… Market iç giyim dükkanları ve ihtisas markalı iç giyim dükkanları…

Market iç giyim mağazalarında satılan sütyenler genelde kalitesiz, toplama ve kalıpsız iç giyim ürünleridir. Hijyene, sağlığa önem verilmemektedir.

Markalı ve ihtisas iç giyim mağazaları , ölçü sistemi ile çalışmaktadır. Eğitimli satış danışmanları hizmet vermektedir. Her şeyden önce sütyen beden ölçünüz tesbit edilir. İstediğiniz sütyen yerine size göğüs yapınıza uyan sütyenler tavsiye edilir, en önemliside sağlık ve hijyendir.

Sütyen beden ölçüsü iki ölçüden oluşmaktadır.

  • Göğüs altı ölçüsü: Beden ölçüsüdür.
  • Göğüs üstü ölçüsü: Cup ölçüsüdür.

Eğitimli satış danışmanları  ölçü sistemine göre ve göğüs yapısına göre kalıplı sütyenleri tavsiye ederler. Bu bayanların göğüs yapısına göre rahat edecekleri ürünlerdir.

Markalı, kalıplı, günlük sütyenlerin ortalama fiyatları 50-70 tl arasındadır ve gün aşırı yıkamada üç ile beş yıl kullanım süreleri vardır.

Oysa marketlerden alınan ucuz kalitesiz sütyenlerin ortalama fiyatları 25- 35 tl arasında fiyatları vardır. Bozulmadan kullanım süresi bir aydır ve çoğu ilk yıkamada bozulur. Bayanlar genelde kış aylarında bozulan bu ürünleri iki ila üç  ay daha kullanabilmektedir. Oysa bu göğüs kaslarına, göğüs yapısına zarar vermekte ve göğsün sarkmasına neden olmaktadır.

Bayanlar ekonomik olarak da hesap yapıldığında zarar görmektedir, tabiki burada son karar tüketicinindir ve kendisi için en doğru sütyen konusunda karar verecek olan o olacaktır…